کتابخانه تاریخ خانوادگی

کتابخانه تاریخ خانوادگی (Family History Library)

کتابخانه تاریخ خانوادگی FHL
*بزرگترین کتابخانه شجره نامه در جهان است*
این کتابخانه دارای سوابق شجره نامه ای برای بیش از ۱۱۰ کشور ، سرزمین و منطقه است.

ریشه های شکل گیری کتابخانه تاریخ خانوادگی (FHL) در مرکز شهر سالت لیک سیتی را می توان در تاسیس انجمن تبارشناسی یوتا(GSU)در ۱۸۹۴ جستجو کرد.در سال ۱۹۳۸، GSU شروع به ضبط میکروفیلم هایی کرد که حاوی داده های تبارشناسی از سراسر جهان بود و امروزه این میکروفیلم ها بیشترین اسناد مجموعه کتابخانه را تشکیل می دهد. امروزه GSU بیشتر با نام FamilySearch شناخته می شود و در حال حاضر مشغول دیجیتالی کردن بسیاری از مجموعه میکروفیلم های خود است تا به صورت آنلاین به اشتراک گذاشته شود. در طول زمان، FHL چند بار مکان های خود را تغییر داد. ساختمان کنونی ، واقع در غرب میدان معبد در ۲۳ اکتبر ۱۹۸۵ افتتاح شد و ۸.۲ میلیون دلار هزینه داشت. 

خدمات

کتابخانه تاریخ خانوادگی FHL بزرگترین کتابخانه شجره نامه در جهان است و برای عموم بدون هیچ هزینه ای خدمات ارائه می دهد. این کتابخانه دارای سوابق شجره نامه ای برای بیش از ۱۱۰ کشور ، سرزمین و منطقه است. FHL برای کمک به مشتریان در پیگیری سابقه خانوادگی خود، کمک تحقیقاتی نیز ارائه می دهد. شجره شناسان و داوطلبان حرفه ای به ۳۰ زبان کار خواندن و ترجمه اسناد مربوط به نسب شناسی را انجام می دهند. FHL همچنین مشاوره های تک نفره رایگان در مورد مشکلات دشوار تحقیقاتی ارائه می دهد. (راهنمای تحقیق) علاوه بر این ، کلاسهایی در زمینه موضوعات تحقیق شجره نامه برای عموم رایگان است و کلاسهای آنلاین آن نیز در دسترس است. (بیش از ۲۰۰۰ کلاس ضبط شده و بیش از ۹۵۰۰۰ مقاله برای یادگیری شما در دسترس است.) مشاوره و اطلاعات رایگان درباره سابقه خانوادگی در ویکی پژوهشی FamilySearch بصورت آنلاین ارائه می شود.

پروژه های دیجیتالی سازی و نمایه سازی

FHL در حال دیجیتالی کردن بسیاری از مجموعه های میکروفیلم خود است. فهرست آنلاین برخی از سوابق نیز ایجاد می شود. داوطلبان این پروژه اکنون به طور فعال در https://www.familysearch.org/volunteer/indexing فعالیت می کنند. پایگاه داده قابل جستجو شامل تصاویر و فهرست دیجیتالی از طریق وب سایت FamilySearch  در دسترس است.

محتویات

  • بیش از ۳۴۰،۰۰۰ کتاب منحصر به فرد در کتابخانه تاریخ خانواده موجود است.
  • دسترسی به بیش از ۱،۳۸۶،۰۰۰ فیلم ، ۱۹۷،۰۰۰ فیش و صدها سی دی.
  • بیش از ۱۲۸۰۰۰ نشریه از سراسر جهان.
  • بیش از ۱۸۴۶۰ نقشه از سراسر جهان.
  • بیش از ۵۰۰۰۰۰ کتاب شجره نامه رایگان ، تاریخچه خانوادگی ، نقشه ها ، سالنامه ها و موارد دیگر.