خانه » مشاهیر خاندان » علما » حجت الاسلام سید جواد میر محمد صادقی

حجت الاسلام سید جواد میر محمد صادقی

سید جواد میر محمد صادقی فرزند سید احمد که به پهلوان هم مشهور بوده اند؛ در شهریور ماه ۱۳۴۱ دیده به جهان گشود. پس از طی دوران کودکی و نوجوانی و کسب مدرک دیپلم وارد سپاه پاسداران شده و در دوران جنگ تحمیلی، با اراده و اختیار خود به جبهه رفته و در سال ۱۳۶۲ در جبه ی مریوان، عملیات والفجر ۴ مجروح گردید.


ایشان در خاطرات خود از جبهه نقل میکنند که در همان محل مجروحیت، نذر کردم اگر اسیر نشوم ، به سربازی امام زمان ارواحنافداه در حوزه علمیه رفته و خدمتگذار دین و شریعت باشم. از این رو در سال ۱۳۶۳، وارد حوزه علمیه ی اصفهان شدم و از محضر علمای طراز اول اصفهان همچون: حضرات آیات حاج شیخ حسین مظاهری، حاج محمد تقی مجلسی، سید محمد علی صادقی،حاج آقا مجتبی میرمحمدصادقی و حاج شیخ محمد کلباسی بهره بردم.

از ایشان که سالهاست در عرصه تدریس و تبلیغ در اصفهان شناخته شده هستند، سه کتاب به طبع رسیده است:

۱. «کشکول» که خاطرات و قصه هایی موجز به نقل از ایشان به طبع رسیده است.

۲. «تعبیر خواب آسان» که افراد بتوانند به طور اجمال و مختصر با ملاکهایی که به فرد میدهد بتواند خوابش را تحلیل کند و مستغنی شود از کتب مختلف و طولانی تعبیر.

۳. «شناسنامه من» جهت آشنایی اجمالی با اجداد خاندان میرمحمدصادقی و شرح حال مختصر از ایشان و اینکه سادات سلسله جلیله خود را بشناسند که در سال ۱۳۹۹ چاپ شده است.

این عزیز خاندان دارای دو فرزند پسر و یک دختر می باشند؛ آقا سید محمد امین که در تهران به تجارت مشغول است و آقا سید علی که امید دارند از طلاب موفق در حوزه علمیه شود و زهرا سادات میرمحمدصادقی.


همچنین ایشان در جلسات و گردهمایی های اربعین حضوری فعال داشته و عزیزان خاندان از محضر ایشان بهره ها برده اند.

دیدگاه‌های مطلب “حجت الاسلام سید جواد میر محمد صادقی

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.