خانه » مشاهیر خاندان » علما » حجت الاسلام سید جواد میر محمد صادقی

حجت الاسلام سید جواد میر محمد صادقی

 کد شجره نامه : ۶۱۲۴۱۲ 

سید جواد میر محمد صادقی فرزند سید احمد که به پهلوان هم مشهور بوده اند؛ در شهریور ماه ۱۳۴۱ دیده به جهان گشود. پس از طی دوران کودکی و نوجوانی و کسب مدرک دیپلم وارد سپاه پاسداران شده و در دوران جنگ تحمیلی، با اراده و اختیار خود به جبهه رفته و در سال ۱۳۶۲ در جبه ی مریوان، عملیات والفجر ۴ مجروح گردید.


ایشان در خاطرات خود از جبهه نقل میکنند که در همان محل مجروحیت، نذر کردم اگر اسیر نشوم ، به سربازی امام زمان ارواحنافداه در حوزه علمیه رفته و خدمتگذار دین و شریعت باشم. از این رو در سال ۱۳۶۳، وارد حوزه علمیه ی اصفهان شدم و از محضر علمای طراز اول اصفهان همچون: حضرات آیات حاج شیخ حسین مظاهری، حاج محمد تقی مجلسی، سید محمد علی صادقی،حاج آقا مجتبی میرمحمدصادقی و حاج شیخ محمد کلباسی بهره بردم.

از ایشان که سالهاست در عرصه تدریس و تبلیغ در اصفهان شناخته شده هستند، سه کتاب به طبع رسیده است:

۱. «کشکول» که خاطرات و قصه هایی موجز به نقل از ایشان به طبع رسیده است.

۲. «تعبیر خواب آسان» که افراد بتوانند به طور اجمال و مختصر با ملاکهایی که به فرد میدهد بتواند خوابش را تحلیل کند و مستغنی شود از کتب مختلف و طولانی تعبیر.

۳. «شناسنامه من» جهت آشنایی اجمالی با اجداد خاندان میرمحمدصادقی و شرح حال مختصر از ایشان و اینکه سادات سلسله جلیله خود را بشناسند که در سال ۱۳۹۹ چاپ شده است.

این عزیز خاندان دارای دو فرزند پسر و یک دختر می باشند؛ آقا سید محمد امین که در تهران به تجارت مشغول است و آقا سید علی که امید دارند از طلاب موفق در حوزه علمیه شود و زهرا سادات میرمحمدصادقی.


همچنین ایشان در جلسات و گردهمایی های اربعین حضوری فعال داشته و عزیزان خاندان از محضر ایشان بهره ها برده اند.

دیدگاه‌های مطلب “حجت الاسلام سید جواد میر محمد صادقی

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.