خانه » مشاهیر خاندان » مفاخر و بزرگان خاندان » مرحوم سید ابراهیم میر محمد صادقی

مرحوم سید ابراهیم میر محمد صادقی

 کد شجره نامه : ۵۳۱ 

سید ابراهیم میر محمد صادقی فرزند سید محمد رضا در تاریخ ۱۲۶۵ در خانواده ای پر مهر و مذهبی، چشم به جهان گشود و از آغاز زندگی درخدمت به مسلمین و وطن همت گمارد. وی که فردی تلاشگر و درستکار بود سالها در شغل سقط فروشی در بازار بزرگ اصفهان مشغول کار بود .


در دوران زندگی خود چندین بار با اسب و درشکه به همراه خانواده به مشهد مقدس مشرف شدند.
ایشان با دختر خاله خود رقیه سادات میرمحمدصادقی ازدواج کردند و صاحب ۵ فرزند؛ دو فرزند پسر بنام های سید حسن و سید حسین و سه دختر شدند.
سید ابراهیم فردی بسیار متدین و با ایمان بود، با وجود سخت گیری های دوران رضا شاه در خصوص منع عزاداری در دهه اول محرم، هر ۱۰ شب بعد از نماز صبح مجلس روضه ابا عبدالله حسین (ع)  را به همراه دو روحانی و جمعی از دوستان و آشنایان برگزار می‌کرد.شغل ایشان آزاد بوده و عمده فروشی چایی داشتند.


این بزرگوار درسال ۱۳۶۱ در ۷۰ سالگی چشم از جهان فروبست و در تکیه سادات میر محمد صادقی (تخته فولاد اصفهان) به خاک سپرده شد.

روحشان شاد و یادشان گرامیروحش شاد و یادش گرامی

 

 

 

سید حسن میرمحمدصادقی، فرزند ارشد سید ابراهیم

 این عزیز در سوم تیرماه ۱۳۰۸ در شهر اصفهان در محله چهارسوق از مادری سید و از همین فامیل بنام رقیه بیگم میرمحمدصادقی به دنیا آمد و عمر پر برکت خود را در راه یاری دین مبین اسلام و تربیت فرزندان شایسته سپری و شغل پدر را در بازار بزرگ اصفهان ادامه داد. این بزرگوار دارای چهار فرزند بوده که شامل سه پسر ویک دختر می باشد. ایشان در تاریخ ۳۱ خرداد ۱۳۸۹ درسن ۸۱ سالگی  چشم از جهان فروبست و در باغ رضوان اصفهان به خاک سپرده شد.

روحش شاد و یادش گرامی

دیدگاه‌های مطلب “مرحوم سید ابراهیم میر محمد صادقی

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.