خانه » مشاهیر خاندان » نخبگان » پزشکان » دکتر سید حسن میر محمد صادقی

دکتر سید حسن میر محمد صادقی

 کد شجره نامه : ۷۱۲۱۳۲۲ 

دکتر سید حسن میر محمد صادقی 
پسر دوم حاج آقا علاء الدین میر محمد صادقی 
متولد سال
۱۳۴۳ 


دکترای تخصصی جراحی دهان و فک و صورت 

پزشک و دندانپزشک فارغ التحصیل رشته پزشکی و دندانپزشکی از کشور بلژیک، فارغ التحصیل جراحی فک و صورت و جراحی میکروسکوپی از بلژیک، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

سید حسن مانند دیگر برادرانش، سید حسین و سید محسن، با تاکید پدر بر روی تحصیل فرزندان و پیشرفت در مسیر علم و دانش، از همان ابتدا در مدارسی که پدر در تاسیس آن نقش داشت درس خواند و پس از آن تحصیلات تکمیلی را در دانشگاه های معتبر داخلی و بین المللی پشت سر گذاشت.
ایشان با توجه به علاقه شدید به علم آموزی و سفارش پدر به طی کردن مدارج علمی، گامهای بلندی در عرصه‌ی علم پزشکی برداشت و سپس با هدف خدمت رسانی به مردم، در بیمارستان شهید بهشتی تهران به خدمت رسانی مشغول گشت. در مواردی هم به سفارش پدر و جهت کمک به امورات گسترده ایشان در دفتر کار حاج آقا علاءالدین حضور یافته و کمک رسان پدر در امور می باشند. 

قسمتی از صحبت های دکتر سید حسن در مورد شیوه و روش تربیتی پدرشان :

حاج آقا علاءالدین میرمحمدصادقی برای بنده پدری شایسته اند که طی سالیان دراز توانسته اند در عرصه‌های اقتصادی و فرهنگی کشورمان آنچنان که شایسته و بایسته بوده نقش آفرینی کنند. اگر بخواهم به عنوان فرزند ایشان به توصیف رفتارشان در بستر خانواده بپردازم؛ اولین نکته‌ای که باید به آن اشاره کنم حساسیت خاصشان در تربیت فرزندان است.


پدر سبک تربیتی خاص خودشان را داشتند. نسبتاً ما را آزاد می گذاشتند و ترجیح می دادند که از راه دور و به شیوه نامحسوس نظاره‌ گر رفتار ما باشند. هرچند نظرشان را با صراحت به فرزندانشان تحمیل نمی کردند، از جزئیات برنامه فرزندانشان با اطلاع بودند. ایشان رابطه‌ی دقیق و تنگاتنگی با مدارسی که ما در آنها تحصیل می‌کردیم داشتند. همواره عضو هیئت امنا و انجمن اولیا مدرسه بودند و از این جهت کار را به خوبی دنبال می‌کردند. برخلاف بسیاری از والدین که تلاش می­کردند از درِ پند و موعظه با فرزندانشان تعامل برقرار کنند؛ ایشان چنین سبکی نداشته، موعظه را  اهرمی در تربیت می دانستند که باید در موارد خاص از آن بهره برد.

مذهب تکیه گاه اصلی ایشان در مسائل تربیتی بود و این نگاه در مسائل آموزشی ما هم نمود پیدا می کرد. با وجود تاکید شان بر دین و مذهب به خاطر ندارم هیچ گاه بنده و دیگر فرزندانشان را وادار به انجام کاری کرده باشند.  منش ایشان مبتنی بر تلاش برای پرهیز از دل زدگی ما نسبت به مسائل مذهبی بود. در واقع هرچند ایشان ما را وادار به کاری نمی­کردند؛ اما متناسب با سنِ‌مان، در مورد مسائل مذهبی مانند نماز، با ما بحث و ما را از مسائل آگاه می‌کردند. این آگاه‌سازی درست موجب می شد تا بدون هیچ اجباری ما هم به مسائل مذهبی و شرعی تمایل پیدا کنیم.

 برگرفته شده ار کتاب کارآفرین نیکوکار

  • آدرس مطب دکتر : تهران ، خیابان دکتر شریعتی ، دو راهی قلهک ، کوچه میری ، ساختمان پزشکان جهانمهر ، واحد ۱۲
    تلفن مطب دکتر :  ۰۲۱۲۲۶۴۶۵۳۱     به نقل از  www.drsaina.com

دیدگاه‌های مطلب “دکتر سید حسن میر محمد صادقی

  • سلام. دکتر حسن میرمحمدصادقی هم مانند بقیه فامیل بزرگ میرمحمدصادقی ، پرتلاش، خوش اخلاق مسلط بر حرفه خود و پویا و کوشا …. هستند.
    من شانس این را داشته ام که غیراز برخی عید نوروزها به دیدن پدربزگدارشان می رفتیم ، در مطب شان نیز مزاحم ایشان شده ام. جراحی هایی که روی دندان های من انجام داده اند را فراموش نمی کنم. صبوری و اشراف ایشان به کار تخصصی دشوار جراحی و ایمپلنت که با حوصله و صبر انجام می دادند ، مثال زدنی است.‌ سعی براین بوده است که روزهای عید غدیر برای عرض تبریک زحمت می دادیم و به منزل پدرشان می رفتیم. البته متاسفانه دو سه سالی است که سعادت نداشته ایم و برای دیدن دخترم و نوه و داماد گلم به اصفهان می آییم.از خداوند بخشنده مهربان برای همه آرزوی تندرستی بهروزی و نیکبختی می کنم.‌

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *