خانه » مشاهیر خاندان » نخبگان » پزشکان » دکتر سید محسن میر محمد صادقی

دکتر سید محسن میر محمد صادقی

 کد شجره نامه : ۹۲۴۱۱ 

دکتر سید محسن میر محمد صادقی 
فرزند سید اکبر
متولد سال ۱۳۳۶  
دارای فوق تخصص قلب و عروق 

ایشان پزشکی عمومی خود را در سال ۶۱ از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گرفتند و در سال ۶۷ تخصص جراحی عمومی را از همان دانشگاه دریافت کردند. دکتر میرمحمد صادقی در سال ۷۴ فوق تخصص قلب و عروق خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران گرفت و در همان سال رتبه اول جراحی قلب و عروق را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کرد.

وی بین سالهای ۶۷-۷۱ بعنوان استاد یار در دانشگاه علوم پزشکی یزد مشغول تدریس بود و از سال ۷۵ تا کنون بیش از ۹۰۰۰ عمل قلب باز در بیمارستان شهید چمران اصفهان انجام داده است. وی انجام اولین عمل پیوند قلب استان اصفهان به همراه تیم پیوند را درسال ۱۳۸۰ انجام داد و در سال ۷۶ اولین بخش خصوصی قلب در اصفهان را راه اندازی کرد .

  بخشی از مصاحبه‌ای زیبا با ایشان؛
– همیشه آوازه دکتر سید محسن میرمحمدصادقی را شنیده‌ایم که در جراحی قلب، از جراحان زبردست در کشور ما هستند و خیلی‌ها فامیل میرمحمدصادقی را با ایشان می‌شناسند.
– آیا شما بعد از سالها تجربه، هنگام عمل دلهره دارید؟
-من با اینکه بیش از ۹۰۰۰ عمل جراحی قلب انجام داده‌ام، همچنان قبل وهنگام عمل وحتی بعد از عمل اضطراب دارم. چرا که قلب اُرگان حیاتی انسان است، ولی وقتی که بیمار سلامتی خود را به دست می‌آورد بسیار لذت می‌برم. من الان بیش از سه دهه است که کار پزشکی می‌کنم.
– حرکت و تلاش شما در این سالها چگونه بوده؟
من در سن ۱۸ سالگی به دانشکده پزشکی رفته ام و پس از ۷ سال به عنوان پزشک عمومی فارغ التحصیل شده بلافاصله تخصص جراحی عمومی را شروع کردم و هم زمان به طور شبانه روزی در بیمارستان با عنوان رزیدنت و با یک دستمزد مختصر خدمات پزشکی عمومی می‌دادم.
بعد از آن، ۴ سال به عنوان جراح عمومی در یزد، در کلینیک ویژه بیمارستان، مشغول به کار شدم . اول کارم بود و خیلی‌ها من را نمی‌شناختند. اولین شبی که رفتم مطب، فقط دو تا مریض داشتم. اولین مریضم که اومد، گفت اشتباه اومده و می‌خواسته برود دکتر ارتوپد؛ دومین مریض هم بعد از معاینه گفت: من پول برگشت ندارم و لطفا پول ویزیت مرا پس بدهید.
بعد از آن ۴ سال در تهران جراحی قلب خواندم. به یاد دارم که در این مدت یک حقوق دانشجویی به من داده می‌شد.
نتیجه‌ی این تلاش ۲۱ ساله در عرصه تحصیل و پزشکی این شد که درسال ۱۳۷۵ در ۳۹ سالگی وارد جراحی قلب بیمارستان شهید چمران شدم.

این عزیز خاندان در حال حاضر سرپرست بخش جراحی پیوند قلب دانشگاه علوم پزشکی اصفهان است.

آدرس مطب : اصفهان – خـیابان شمس آبادی – چهارراه قصر – ساختمان زرین  تلفن :  ۰۳۱،۳۲۳۶۶۶۲۰
روزهای زوج ساعت ۴ بعد از ظهر   آدرس به نقل از:   www.nobat.i

 

دیدگاه‌های مطلب “دکتر سید محسن میر محمد صادقی

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *