خانه » مشاهیر خاندان » نخبگان » مدیران » مرحوم دکتر سیدمهدی میرمحمدصادقی

مرحوم دکتر سیدمهدی میرمحمدصادقی

 کد شجره نامه : ۸۱۲۱۲۳ 

سید محمدمهدی میرمحمدصادقی در سال ۱۳۴۴ در شهر اصفهان از پدری عالم و مادری مؤمنه چشم به جهان گشود. در ۶ سالگی وارد دبستان مدرس شد و پس از پایان دوره دبستان تحصیلات خود را در دبیرستان کیهان ادامه داد. پس از دریافت دیپلم تجربی وارد دانشگاه شد و همزمان در دو رشته الهیات و علوم سیاسی به تحصیل علم پرداخت. در حین کسب علم از حضور در جبهه‌های حق علیه باطل غافل نبود. ۱۴ ماه حضور در جبهه و ۳۰ درصد جانبازی از افتخارات زندگی پر بار اوست. در طول ۸ سال دفاع مقدس به همکاری با مساجد برای ارسال کمک‌های مردمی به جبهه ادامه داد به طوری که هنگام گزارش‌های تلویزیونی از جبهه، خط زیبای او را بر قایق‌های رزمندگان اسلام مشاهده می‌شد. همزمان از خدمت و یاری پدر بزرگوارش “آیت الله صادقی” غافل نبود و همه امکانات خود را در خدمت پدر قرار می داد. همچنین از خدمت به خانواده‌های شهدا و بی سرپرستان غفلت نمی‌نمود و بی ریا و بی ادعا به آنها خدمت می‌کرد. به بستگان و افراد مسن فامیل دائم سرکشی می‌کرد. نسبت به همه اطرافیان بسیار مهربان و متعهد و مسئول بود.

در سال ۱۳۷۵ بعنوان دانشجوی ارشد در گرایش دیپلماسی و سازمان های بین‌الملی تحصیل نموده و همزمان در وزارت امور خارجه مشغول به کار شد. در این ایام ضمن خدمت صادقانه خود به عنوان رایزن درجه یک در سفارتخانه های ایران در کشور های مختلف، تحصیلات خود را در مقطع دکتری در رشته روابط بین‌الملل ادامه داد و خدمات شایانی به کشور خود نمود. او انسانی وارسته، متدین، متعهد و بسیار دلسوز و مسئولیت پذیر بود. برای خانواده‌اش فرزند و برادری بسیار دوست داشتنی و برای همسر خود تکیه گاهی امن و برای فرزندان خود پدری نمونه بود. از جوانی دائم الوضو و اهل راز و نیازهای مخفیانه با پروردگارش بود.

در آبان ۱۴۰۰ دردهای مبهمی در کمر سراغ او آمد و با شدت گرفتن، او را راهی بیمارستان نمود که پس از آزمایشات متعدد، تشخیص پزشکان سرطان پانکراس بود. ۲ هفته درد های وحشتناک او را زمین گیر کرد اما هرگز لب به شکایت و گله باز نکرد و سرانجام پس از ۵۶ سال زندگی سعادتمندانه در ۲۱ آذر ۱۴۰۰ در اوج مظلومیت چشم از جهان فروبست و به اجداد طاهرش پیوست.

“روحش شاد و یادش گرامی”

🔻اعلامیه مراسم ایشان در تهران و اصفهان

👆🏿اعلام مراسم تهران
👆🏿اعلام مراسم اصفهان

دیدگاه‌های مطلب “مرحوم دکتر سیدمهدی میرمحمدصادقی

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *